Tuesday, October 27, 2009

[azi] e Teatrul de noapte


28 octombrie cu incepere de la orele 22.00.

Intrarea este libera in limita locurilor disponibile.

Organizatori: Primaria Municipiului Bucuresti, ArCub si Liga Studentilor Independenti
Concept eveniment: Paul Tanicui
Curator: Denise Radulescu

PROGRAM:
* Teatrul National, ora 22.00, Sala Mare
Comedia norilor
după Aristofan
Regia: Dan Tudor
Cu: Alexandru Bindea, Mircea Albulescu, Razvan Oprea, Ileana Stana Ionescu, Simona Bondoc, Oana Vanatoru, Afrodita Androne, Raluca Petra, Victoria Dicu, Ovidiu Cuncea, Monica Davidescu, Ilinca Goia, Dragoş Ionescu, Andrei Duban, Silviu Oltean, Eduard Adam, Mihai Calota, Daniel Badale, Axel Moustache

* Teatrul Odeon, ora 23.00
Ionesco 5 piese scurte
de Eugen Ionescu
Regia: Alexandru Dabija
Cu: Antoaneta Zaharia, Pavel Bartos, Ionel Mihailescu, Oana Stefanescu, Gelu Nitu, Mircea Constantinescu, Ionel Mihailescu, Dorina Lazar

* Teatrul de Comedie
Sunt un orb, ora 22.00, Sala Mare
Spectacol extraordinar Horatiu Malaele
Fitness, ora 22.30, Sala Studio
dupa Jacques De Decke
Regia: Mihai Bisericanu
Cu: Mihaela Teleoaca

* Teatrul Mic, ora 22.00
Poimaine alaltaieri
de Geanina Carbunariu
Regia: Geanina Carbunariu
Cu: Madalina Ghitescu Paula Gherghe, Virgil Aioanei, Carmen Florescu, Rolando Matsangos

* Teatrul Foarte Mic, ora 22.00
Ma tot duc
adaptare libera dupa W.Shakespeare, Marc Dore
regia: Oana Pellea, Mihai Sandu Gruia
Cu: Oana Pellea, Mihai Sandu Gruia

* Teatrul Act, ora 23.00
Capra sau cine e Sylvia?
de Edward Albee
Regia: Alexandru Dabija
Cu: Marcel Iures, Emilia Dobrin, Constantin Draganescu, Marius Damian

* Teatrul Luni de la Green Hours
Undo 90, ora 22.00
dupa Do Over de Frederik Stroppel
Regia: Radu Apostol
Cu: Andreea Bibiri, Cosmin Selesi
Sta sa ploua, ora 00.30
de Lia Bugnar
Regia: Lia Bugnar
Cu: Marius Manole, Maria Buza, Antoaneta Cojocaru, Lia Bugnar/ Tania Popa

* Teatrul Nottara, ora 22.00
Hangita
de Carlo Goldoni
Regia: Tino Geirun
Cu: Constantin Cotimanis, Alexandru Jitea, Gabi Rauta, Adrian Vancica, Crenguta Hariton / Daniela Minoiu, Anca Bejenaru, Anda Caropol

* Teatrul Metropolis, ora 22.00
Cum m-am lasat…
dupa Hannes Stein, adaptat de Anca Sigartău,
Regia: Bogdan Muntean
Cu: Anca Sigartau, 1-Q Sapro

* Teatrul Montage la Galerie, ora 22.00 si 00.00*
Trei nopti cu Madox
de: Matei Vişniec
Regia: Radu Barbulescu
Cu: Marius Miron, Nicu Rotaru, Ruxandra Posirca, Valentin Corneanu, Gabriel Costan, Daniel Divrician
*dubla reprezentatie
**adresa: Calea Calarasi 94

* La Scena, ora 22.00
Un cuplu ciudat
De Neil Simon
Regia: Doina Antohi
Cu: Mirela Zeta, Andreea Gramosteanu, Ioana Barbu, Ana Macovei, Doina Antohi, Andreea Samson, Florin Lazarescu, Catalin Babliuc

* Centrul National al Dansului Bucuresti
Lulu’s Room, ora 22.00, Sala Ronda
de si cu Mihaela Dancs
Stage Psychosis, ora 22.45, Sala Ronda
Concept şi interpretare: Carmen Coţofană
Dance a playful Body, 23.20, Studio 2
Concept: Andreea Novac,
Interpretare: Istvan Teglas

via http://hipmag.ro/